item showcase image

Design

Estetyczna forma Piorunochronu jest dopasowana do nowoczesnego budownictwa. Wszystkie elementy głowicy wykonywane są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów: głowica z nierdzewnej stali (inox).

Certyfikacje

Głowica jest produkowana w Austrii. Odporność na oddziaływanie prądu wyładowań atmosferycznych: BET i ICMET (NFC 17-102: 2011) // Jakość wykorzystanych materiałów w głowicy: TÜV Austria // Schirtec AG: ISO 9001:2008 i ISO 14001:2015.

Montaż jest prosty i szybki

Piorunochron jest montowany na najwyższym punkcie obiektu i roztacza parasol ochronny nie tylko nad zabezpieczanym obiektem, ale również nad wszystkim co jest w zasięgu promienia ochrony. Promień ochrony zależy od wybranego modelu i sięga do 80 metrów.

 • 1. Wypełnij Formularz

  Przekaz nam informacje potrzebne do wykonania wyceny na instalacje odgromową.

 • 2. Dostarczymy ofertę

  Dostarczymy indywidualną ofertę na instalacje odgromowa na twój budynek drogą mailową.

 • 3. Podejmij decyzje

  Podejmij decyzje i ustal z nami termin montażu instalacji odgromowej.

 • 4. Załatwione

  Nasi instalatorzy przyjadą aby wykonać instalacje odgromową.

Jak wyglada montaż?

Montaż Piorunochronu jest prosty i bardzo szybki. Głowica montowana jest na najwyższym punkcie obiektu i roztacza parasol ochronny nie tylko nad zabezpieczanym obiektem, ale również nad wszystkim co jest w zasięgu promienia ochrony. Promień ochrony zależy od wybranego modelu i sięga do 80 metrów.

Jedynym widocznym elementem jest estetyczna głowica i maszt na którym osadzona jest głowica (przymocowany zazwyczaj do komina). Maszt musi wystawać min. 2m powyżej najwyższego punktu budynku, aby promień ochrony był wystarczająco duży.

Piorunochron może być montowany na nowo budowanych budynkach lub na już istniejących budynkach. Doposażenie istniejącego budynku w instalacje odgromowa poprzez ten system jest łatwiejsze niż przez tradycyjny system odgromowy.

Piorunochron wymaga tylko jednego zwodu odprowadzającego, dzięki czemu czas montażu całej instalacji skraca się – a to sprawia, że koszt wykonania instalacji często jest niższy niż klasyczne rozwiązania.

Decydując się na instalacje ochrony odgromowej z wykorzystaniem głowicy, unikamy rozprowadzania sieci drutów po całym dachu, unikając w ten sposób uszkodzenia dachówki.

Krótka droga przepływu prądu pioruna pomiędzy głowicą a ziemią minimalizuje zagrożenie pożarowe oraz indukowanie się niebezpiecznych napięć w przewodach elektrycznych, mogących prowadzić do porażenia ludzi.

Jak działa głowica?

Piorunochron zawiera urządzenie jonizujące, dzięki któremu następuje znaczny wzrost potencjału elektrycznego na ostrzu. Dzięki działaniu głowicy można przewidzieć miejsce uderzenia pioruna, bo przechwytuje ona wyładowanie znacznie szybciej niż tradycyjny piorunochron. Kontrolowany proces inicjacji sprawia, że piorunochron chroni obszar o większym promieniu niż piorunochron tradycyjny.