item showcase image

Design

Estetyczna forma Piorunochronu jest dopasowana do nowoczesnego budownictwa. Wszystkie elementy Design Piorunochronu wykonywane są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów: głowica z nierdzewnej stali (inox).

Certyfikacje

Design Piorunochron jest produkowany w Austrii i jest objęty 2-letnią gwarancją. Odporność na oddziaływanie prądu wyładowań atmosferycznych: BET i ICMET (NFC 17-102: 2011) // Jakość wykorzystanych materiałów w głowicy: TÜV Austria // Schirtec AG: ISO 9001:2008 i ISO 14001:2015.

Montaż jest prosty i szybki

Design Piorunochron jest montowany na najwyższym punkcie obiektu i roztacza parasol ochronny nie tylko nad zabezpieczanym obiektem, ale również nad wszystkim co jest w zasięgu promienia ochrony. Promień ochrony zależy od wybranego modelu i sięga do 80 metrów.

 • 1. Wypełnij Formularz

  Przekaz nam informacje potrzebne do wykonania wyceny na instalacje odgromową.

 • 2. Dostarczymy ofertę

  Dostarczymy indywidualną ofertę na instalacje odgromowa na twój budynek drogą mailową.

 • 3. Podejmij decyzje

  Podejmij decyzje i ustal z nami termin montażu instalacji odgromowej.

 • 4. Załatwione

  Nasi instalatorzy przyjadą aby wykonać instalacje odgromową.

Ile kosztuje Design Piorunochron?

Główny aspekt ceny Design Piorunochron to wielkość budynku i promień ochrony. Orientacyjne stawki za instalację wykonaną na małym, średnim oraz dużym domu jednorodzinnym.

Instalacja odgromowa dla małego domu
promień ochrony do 25 metrów
2200 – 3000 PLN

Instalacja odgromowa dla średniego domu
promień ochrony do 50 metrów
3000 – 4500 PLN

Instalacja odgromowa dla dużego domu
promień ochrony do 80 metrów
4500 – 6000 PLN

 

Jak wyglada montaż?

Montaż Design Piorunochronu jest prosty i bardzo szybki. Design Piorunochron zostaje montowany na najwyższym punkcie obiektu i roztacza parasol ochronny nie tylko nad zabezpieczanym obiektem, ale również nad wszystkim co jest w zasięgu promienia ochrony. Promień ochrony zależy od wybranego modelu i sięga do 80 metrów.

Jedynym widocznym elementem jest estetyczna głowica i maszt na którym osadzona jest głowica (przymocowany zazwyczaj do komina). Maszt musi wystawać min. 2m powyżej najwyższego punktu budynku aby promień ochrony był wystarczajaco duży.

Design Piorunochron może być montowany na nowo budowanych budynkach lub na juz istniejących budynkach. Doposażenie istniejącego budynku w instalacje odgromowa poprzez Design Piorunochron jest łatwiejsze niż przez tradycyjny system odgromowy.

Design Piorunochron wymaga tylko dwóch zwodów odprowadzających, dzięki czemu czas montażu całej instalacji skraca się – a to sprawia, że koszt wykonania instalacji często jest niższy niż klasyczne rozwiązania.

Decydując się na instalacje ochrony odgromowej z Design Piorunochronem unikamy rozprowadzania sieci drutów po całym dachu, unikając w ten sposób uszkodzenia dachówki.

Krótka droga przepływu prądu pioruna pomiędzy głowicą i ziemią minimalizuje zagrożenie pożarowe oraz indukowanie się niebezpiecznych napięć w przewodach elektrycznych, mogących prowadzić do porażenia ludzi.

Jak działa Design Piorunochron?

Design Piorunochron zawiera urządzenie jonizujące, dzięki któremu następuje znaczny wzrost potencjału elektrycznego na ostrzu. Dzięki działaniu Piorunochronu można przewidzieć miejsce uderzenia pioruna, bo przechwytuje ona wyładowanie znacznie szybciej niż tradycyjny piorunochron. Kontrolowany proces inicjacji sprawia, że Design Piorunochron chroni obszar o większym promieniu niż piorunochron tradycyjny.